top of page
ОСНОВИ СПЕЦКОМПОЗИЦІЇ
ЧЕТВЕРТИЙ КУРС
Основи спецкомпозиції: Текст
Основи спецкомпозиції: Новости
ЗАВДАННЯ 1.
СКЛАДКА, ЗБОРКА ТА ВОЛАН ЯК ЗАСОБИ ОРГАНІЗАЦІЇ ОДЯГОВИХ ФОРМ. ГАРМОНІЗАЦІЯ МОДЕЛЕЙ ОДЯГУ ЗА ДОПОМОГОЮ СКЛАДКИ, ЗБОРКИ ТА ВОЛАНУ НА РІВНІ ФОРМИ ТА ДЕКОРУ.
На базі простої одягової форми запропонувати цікаве композиційне рішення моделей з використанням складки, зборки та волану. Виконати декоративно-конструктивне членування форми за принципами симетрії та асиметрії. Запропонувати цікаве колористичне та графічне виконання. Варіативний ряд моделей одягу.

Вимоги: дотримання пропорцій та масштабу, правильне компонування фігури в форматі, цікаве композиційне вирішення моделей, доцільність членування та декорування запропонованих моделей, гармонійність запропонованих композицій, цікаве графічне виконання та кольорова гама, а також стилізація фігури та одягових форм.

Формат робіт: А4, кількість робіт: 12

Матеріали: папір, олівці, фарби, пензлі, кольоровий папір, маркери, туш.
ЗАВДАННЯ 2.
БІОФОРМА ЯК ДЖЕРЕЛО ТВОРЧОСТІ В КОМПОЗИЦІЇ ОДЯГОВИХ ФОРМ.
Виконати кольорову зарисовку обраної біоформи. Формат а5.

Проаналізувати обране джерело творчості, виявити характерні особливості та закономірності форми, ліній, плям та фактури.

Виконати графічні ескізи стилізації біоформи за допомогою лінії, плями та фактури.

На базі виконаної стилізації джерела творчості розробити ряд ескізів моделей одягу, виявляючи характерні риси- форми, силуету, лінійні членування та фактури. Розробити кольорове рішення запропонованих моделей відповідно до обраної біоформи.

Вимоги: правильне компонування в форматі, дотримання масштабів, передані характерні особливості джерела творчості, цікаве графічне виконання та кольорова гама, взаємоузгодженість елементів композиції, графічна стилізація запропонованих ескізів.

Формат: А4, кількість робіт: 8 шт.

Матеріали: папір, олівці, туш, гуаш, акварель, пензлики.
ЗАВДАННЯ 3.
ГРАФІЧНІ ЗАРИСОВКИ ОСНОВНИХ ХУДОЖНІХ СТИЛІВ ОДЯГУ: КЛАСИЧНОГО, РОМАНТИЧНОГО, СПОРТИВНОГО ТА ЕТНО-СТИЛЮ.
Проаналізувати модні покази та ілюстрації найновіших колекцій одягу, виокремити зображення 4 основних стилів одягу. Виконати графічні копії моделей одягу, аналізуючи форму, пропорції, матеріали, кольорові поєднання, декор та інші характерні особливості конкретного стилю. Передати рух фігури та її характер, проаналізувати аксесуари та деталі.

Вимоги: дотримання пропорцій та масштабу, правильне компонування фігури в форматі, чітке розмежування стилів одягу, передача об’єму, пропорцій, масштабу, грамотне відтворення кольорової гами, особливостей матеріалу, графічна чіткість та виразність, стилізація образів.

Формат робіт: А4, Кількість робіт: 12

Матеріали: папір, олівці, гуаш, акварель, пензлі, маркери, туш.
ЗАВДАННЯ 4.
ЕТНОСТИЛЬ ЯК ДЖЕРЕЛО ТВОРЧОСТІ В КОМПОЗИЦІЇ ОДЯГОВИХ ФОРМ. СТИЛІЗАЦІЯ ДЖЕРЕЛА ТВОРЧОСТІ.
Виконати зарисовку народного костюму певного етнорегіону. Кольорове та графічне вирішення. Провести аналіз пропорцій, форми, закономірності розташування орнаменту та аксесуарів. Формат а4.
Відповідно до джерела розробити ряд ескізів поясних та плечових виробів, стилізуючи характерні риси — форму, силует, лінійні членування, особливості орнаментальних мотивів та кольорових поєднань. Спроектувати ескізи, відштовхуючись від джерела творчості та сучасних модних тенденцій.

Вимоги: правильне компонування в форматі, дотримання масштабів, передані характерні особливості джерела творчості, цікаве графічне виконання та кольорова гама, взаємоузгодженість елементів композиції, графічна стилізація запропонованих ескізів.

Формат: а4, кількість -12 шт.

Матеріали: папір, олівці, туш, гуаш, акрил, акварель, пензлики.
bottom of page